Tuloksia

Suomen Mestaruuskisat 7.7.2018

kultaa

Iris kadetit -47kg

Sanni juniorit -49kg

Sanni aikuiset -49kg

hopeaa 

Viivi kadetit -37kg

pronssia 

Helmi kadetit -33kg

 

Ikaalisten kisat 19.5.2018

 

Kultaa

C1-37 Viivi

B1-49kg Sanni

HarM-68kg Antti

Hopeaa

D1-28kg Jami 

C1-33kg Helmi

C1-37kg Jemina

C1-47kg Iris

Pronssia

D2-40kg Alina

C2-42kg Alisa

Sijat 5-8

D2-30kg Paavo 

C2-44kg Manu

 

Nurtsi Open 14-15.4.2018

D1

-28kg Jami 2. (Kaksi otteluvoittoa!)

-30kg Paavo sijat 5-8.

-40kg Alina 3.

C2

-44kg Manu sijat 5-8.

C1

-29kg Helmi 3.

-33kg Viivi 3.

-37kg Jemina 3.

-37kg Alisa 3.

B1

-49kg Sanni 3.

 

17.2.2018 Loviisa open

kadetit

-29kg Helmi pronssia

-33kg  Viivi pronssia

juniorit

-49kg Sanni pronssia

 

3.2.2018 21-vuotiaiden SM-kilpailut

-49kg Sanni hopeaa

 

20.1.2018 Pohjoismaiden mestaruuskisat

kadetit

-33kg Viivi kultaa

-44kg Iris pronssia

juniorit 

-49kg Sanni hopeaa

aikuiset 

+73kg Saina hopeaa

-80kg Kimmo sijat 5-8.

_____________________________________

SM-kilpailut ja Tampere Cup 8.7.17

SM-Hopeaa
Kadetit -37kg Jemina

harrastajat

kultaa

E1T Alina

D2T Alisa

Rauma Open 29.4.17

Kultaa
C1T -33kg Viivi
B1T -49kg Sanni
Hopeaa
C1T -41kg Iris
D2T -35kg Alisa
Pronssia
C1T -33kg Jemina
D1T -28kg Helmi

Nurtsi Open 8.4.17

Kultaa
C2P +62kg Kasper
Hopeaa
D1T -28kg Helmi
Pronssia
C1P -65kg Roni
C1T -33kg Jemina
C1T -41kg Iris
D2T -35kg Alisa
Sijat 5-8
C1T -33kg Viivi

Liigakisa, Loviisa 4.3.17

C1T -29kg Viivi 1.
D1T -26kg Helmi 1.

Liigafinaalit, Parainen 26.11.16

Tulokset:

D2T -35kg Alisa sijat 5-7.

C2P +62kg Kasper 1.

C1T -29kg Viivi 1. 

C1T -33kg Jemina 3. & Viivi 2.

C1T -47kg Sanni 3.

C1T -51kg Jenni sijat 5-7.

B1T -46kg Sanni 1.

R1N -67kg Maiju-Liina 2.

 

Doboksportin ottelijoiden sijoitukset otteluliigassa kaudella 2015-2016

Kadetit 
-29kg Viivi 1.
-33kg Viivi 3.
-33kg Jemina 4.
-44kg Sanni 3.
-47kg Sanni 4.
-51kg Jenni 4.

Naiset 
-62kg Emily 4.
-67kg Maiju 2.

 

Vantaa Ambassador Cup 12.11.16

E1T -26kg Helmi 1.
D2T -30kg Alisa 2.
C1T -29kg Viivi 1.
C1T -33kg Jemina 2.
C1T -51kg Jenni 3.
C2P +62kg Kasper 1.
R1N -62kg Emmi 3.
R1N -67kg Maiju-Liina 2.

 

Riika Open G1 9.10.16

5. C1F -51kg Jenni

Porvoo Open 8.10.16

Pronssia

C1T -47kg Sanni

Eura cup 24.9.16

Kultaa

R1N -67kg Maiju-Liina

Hopeaa

C1T -33kg Viivi

C1T -51kg Jenni

E1T -26kg Helmi

Pronssia

C1T -33kg Jemina

C1T -47kg Sanni

Pori Open 2.4.16

Kultaa
E1T -26kg Helmi 
D1T -28kg Viivi 
D2P -45kg Oskari 
C2P -50kg Kasperi 
C1T -44kg Sanni 

Hopeaa
C1T -29kg Viivi 

Pronssia
C2P -62kg Kasper 
C1T -51kg Jenni 
B1T -59kg Inkeri 
R1N -49kg Sanni 
R1N -62kg Emmi 

sijat 9-11.
D2P -30kg Petteri

SM-kilpailut & Tampere Cup 13-14.2.2016, Tampere


SM 2.
C1T -29kg Viivi
SM 3.
C1T -44kg Sanni
C1T -51kg Jenni
B1T -46kg Sanni
C1P -61kg Roni
B1T -55kg Inkeri
R1N -62kg Emily
R1N -67kg Emily

E1T &P  -30kg Helmi 5.
D2P -45kg Oskari 1.
C2P -50kg Kasperi 1.
C2P -62kg Kasper 1.
D1T -26kg Viivi 1.

Palkittuja kaudella 2014-2015

Kehittynein alempi vyöarvo: Otto

Kehittynein ylempi vyöarvo: Terttu

Zempparit: Krista, Terhi, Kasper, Jenni, Aapo, Sanni

Nurtzi Open 11.4.2015

C2P -56kg, Kasper, kultaa
B1T -41kg, Sanni, hopeaa
R1N -62kg, Emmi, hopeaa
E1T -26kg, Helmi, pronssia
C1T -41kg, Jenni, pronssia
C1T -41kg, Sanni, pronssia
D2T -30kg, Viivi, 4.
R1N -62kg, Maiju-Liina, 5-6.

LOVIISAN AVOIMET 14.3.2015

E1T -26kg Helmi, 3.
D2T -30kg Viivi, 1.
D2P -44kg Kasperi, 2
C2T -58kg Inkeri, 2.
C2P -45kg Oskari, 3.
C2P -56kg Roni, 1.
C2P -56kg Kasper, 3.
C1T -41kg Jenni, 5-8.
C1T -41kg Sanni, 3.
B1T -42kg Sanni, 2.
R1N -62kg Emily, 1.
R1N -62kg Maiju-Liina, 3.

 

PALKITUT KAUDELLA 2013-2014

KEHITTYNEIN JUNIORI: JUSTUS HANSEN
ZEMPPARIT: PETTERI, OSKARI, KASPERI, INKERI, PAULA JA JARI SYRJÄRINNE
NUOREN HARRASTAJAN STIPENDI: MAIJU-LIINA KNUUTILA, EMILY MIKKONEN

 

SM-KISAT, JYVÄSKYLÄ 8.11.2014

SM kadetit -41kg Sanni 2.
SM nuoret -42kg Sanni 2.
SM aikuiset -62kg Maiju 5-8.
SM aikuiset -62kg Emmi 5-8.
SM aikuiset -67kg Saina 5.
SM aikuiset -73kg Saina 1.
E1T -26kg Viivi 2.
E1P -34kg Akseli 3.

21v SM-KISAT + EURA-CUP 25.10.2014

SM21 -57kg Maiju-Liina 3.
SM21 -62kg Emmi 2.
SM21 -67kg Emmi 3.
E1M -30kg Petteri 5.
E1T -30kg Viivi 3.
D1T -40kg Jenni 1.
D2P -40kg Justus 5.
C2P -44kg Kasperi 2.
C2P -44kg Oskari 3.
C2P -50kg Roni 3.
C2P -56kg Kasper 4.
C2T -58kg Inkeri 2.
C1T -41kg Sanni 2.

PORIN KISAT 10.5.2014
Ottelu

E1P -34kg Akseli 2.
E1T -26kg Viivi 2.
D2P -35kg Justus sijat 5-8.
D2P -40kg Oskari 2.
D2P -40kg Kasperi 3.
D1T -37kg Jenni 1.
C2P -50kg Roni 3.
C2P -56kg Kasper 2.
C1T -37kg Sanni 3.
R1N -62kg Emmi 1.

Liikesarjat

Siniset naiset:
Terttu 4.
Jenni C 6.
Parisarja:
Terttu ja Jenni S. 2.

NURMIJÄRVI 5.4.2014

E1P -26kg Kaius 5-8.
D1T -34kg Jenni 1.
D1P -50kg Roni 3. 
D2P -35kg Justus 9-16.
D2P +50kg Kasper 5-8.
C1T -37kg Sanni 3. 
R1N -57kg Maiju 5-8.
R1N -62kg Emmi 5-8.

LOVIISAN AVOIMET 8.3.2014

E1T -26kg Viivi 2. + taistelijamalja!
C1T -37kg  Sanni 5.
R1N -57kg Maiju-Liina 3.
SenM+30/+80kg Mikko 3

OTTELUKILPAILUT, TALLINNA 1-2.2.2014

Lapset -35kg Jenni 1.
Kadetit -33kg Sanni 1.
Naiset -67kg ja +67kg Saina 1. & 1.

LIIGAFINAALIT, HELSINKI 30.11.2013

OTTELU
E1T -23kg Viivi 2.
D1T -37kg Jenni 3.
D1P -50kg Roni 2. & Jasper 3.
C1T -33kg Sanni sijat 5-6.
B2T -59kg Maiju-Liina 2.
R1N -67kg Saina 3.
R1N -73kg Saina 1.

LIIKESARJAT
Vihreät naiset Jenni C.8. Marjut 9. Maiju 12.
Siniset naiset Terttu 3. & Pia 8.
Alemmat vyöt pari Jenni C.& Marjut 3.
Ylemmät vyöt pari Terttu & Pia 2.
Ryhmä Jenni C.,Terttu & Pia 5.

OTTELUN SM-KILPAILUT JA PORI CUP 16.11.2013


SM-sarjat
Kadetit -33kg Sanni 2.
Aikuiset -73kg Saina 2.
Harrastaja sarjat
E1T -23kg Viivi 1, Riina 2.
D1T -37kg Jenni 3.
D1P -46kg Roni 2.
D2P -46kg Jasper 1.
C2P -57kg Kasper 2.
B2T -63kg Maiju-Liina 3.
H2N -62kg Emmi 2.

 

OTTELUKILPAILUT, PORVOO 12.10.2013
 

E1T -23kg Viivi 2
D1T -34kg Sanni 3. Jenni 5.
D2P -46kg Roni 1.
C2P -57kg Kasper 2.
B2T -59kg Maiju 2.
R1N -73kg Saina 2.


POOMSEKISAT, RAUMA 5.10.2013

 

Ilves alle 11v, ylemmät
3. Roni
4. Jenni S.

Ilves yli 11v, ylemmät
4. Jasper
Ilves parit
3. Jenni & Roni
Vihreät naiset
4. Jenni C.
Siniset naiset
3. Terttu
6. Pia

Parit ylemmät
7. Terttu & Pia
Ryhmät
5. Terttu, Pia, Jenni C.
8. Jasper, Jenni S, Roni

 

JUNIOR CHALLENGE, LOVIISA 21.9.2013

E1T -21kg Viivi 2.
D1T -36kg Sanni 2.
                Jenni 4.
B2T -61kg Maiju-Liina 2.


PALKITUT KAUDELLA 2012-2013


KEHITTYNEIN POIKA: ARTTU KIVIRANTA
KEHITTYNEIN TYTTÖ: JENNI SAARINEN
ZEMPPARIT: MARJUT KESSELI, MIKAEL MIKKONEN, SANNI, VIIVI JA TIMO TIIHONEN

 

OTTELU- JA POOMSEKISAT, PORI 11.5.2013

OTTELU

E1T -23kg Viivi 2.
E1T -23kg Riina 3.
E1T -26kg Emma 2.
D1T -30kg Sanni 1.
D1T -30kg Jenni 2.
D2P -50kg Kasper 1.
C2T -47kg Annastiina 1.
B2T -63kg Maiju-Liina 2.
H2N -62kg Emmi 1.
H2N -67kg Emmi 2.
S40M +80kg Karo 3.
S40M + 80kg Mika 5-8.

LIIKESARJAT

alle 11-vuotiaat ylemmät
Jenni S. 3.
Roni & Jasper 4.
yli 11-vuotiaat ylemmät
Sanni 4.
keltaiset naiset
Marjut 7.
vihreät naiset
Jenni C. 7.
siniset naiset
Pia 2.
Terttu 7.
siniset miehet
Tinke 6.
parit ylemmät
Pia & Terttu 1.
parit alemmat
Marjut & Jenni C. 3.
ryhmät
Jenni S., Jasper & Roni 2.
Tinke, Tertti & Pia 5.
Sanni, Marjut & Jenni C. 7.

 

 

OTTELUKISAT, NURMIJÄRVI 13.4.2013

E1T -23kg Riina & Viivi 3.
E1T -26kg Emma 2.
DT -30kg Sanni 1.
DT -34kg Jenni 1.
D2P -46kg Roni 1. Jasper 2. Kasper 3.
C2T -47kg Annastiina 1.
C2P -49kg Teemu 2.
B2T -59kg Maiju-Liina 1.
H2N -67kg Emmi 1.

 

OTTELUKISAT, LOVIISA 16.3.2013

E1T -23kg Viivi 2.
D1T -34kg Jenni 3.
D1T -34kg Sanni 3.
C2P -57kg Teemu 1.
H2N -67kg Emmi 3.

 

OTTELUKISAT, NURMIJÄRVI 2.2.2013

D2P -40kg Roni 1. 
D2P -40kg Jasper 3.
D2P -50kg Kasper 2.
D1T -37kg Jenni 3.
D1T -37kg Sanni 3.
C2P -53kg Teemu 2.
HN -67kg Emmi 1.
S+40 M+80kg Karo 3.
S+40 M+80kg Mika sijat 5-8.


POOMSEKISAT, KOKEMÄKI 26.1.2013

Ilves sarjat

Yksilö (alle 11v, ylemmät vyöt)
1. Jenni Saarinen
4. Jasper Harviala, Roni Närhi, Sanni Tiihonen
Pari
3. Jenni & Sanni
sarjassa mukana myös Jasper & Roni

Harrastaja sarjat
Yksilö naiset (sin-mustat)
5. Terttu Saarinen
7. Pia Närhi
Yksilö miehet (sin-mustat)
5. Timo-Erkki Varpainen
Pari
2. Pia & Terttu
Ryhmä
3. Pia, Terttu & Tinke
5. Jasper, Jenni & Roni

 

LIIGAFINAALIT, HELSINKI 17.11.2012

Ottelu
D1T Sanni Tiihonen -30kg 1.
D1T Jenni Saarinen -34kg 3.
D2P Kasper Larres -50kg 3.
C2P Teemu Nivala -61kg 2.

Poomse
Roni Närhi ja Jasper Harviala mukana ilvesten alle 11-vuotiaiden yksilösarjassa, sekä parina ja ryhmänä yhdessä Sannin Tiihosen kanssa, jossa sijoitus 4.

Jenni Saarinen ja Sanni Tiihonen olivat mukana myös ilvesten parisarjassa. 

Pia Närhi sijoittui vihreävöisten harrastajanaisten sarjassa 6.

Terttu Saarinen oli sinivöisten harrastajanaisten sarjassa 5.

Terttu ja Pia parisarjassa 4.

Pia, Terttu & Timo-Erkki Varpainen upeasti ryhmässarjassa pronssilla!

 

MUKWAN CUP, JYVÄSKYLÄ 3.11.2012

D1T -34kg Sanni Tiihonen 2.
D1T -34kg Jenni Saarinen 5.
D2P -50kg Kasper Larres 1. 
B2T -63kg Eerika Hiironen 2.
H2M -74kg Petri Teräsmaa 2.

 

JUNIOR CHALLENGE, LAHTI 29.9.2012

D2T -140cm Sanni Tiihonen 1.
D2T -140cm Jenni Saarinen 3.
D2P +145cm Jasper Harviala 2.
D2P +145cm Roni Närhi 5.
B2T +60kg Eerika Hiironen 3.


PALKITUT KAUDELLA 2011-2012

AHKERIN TREENAAJA: PERHE NÄRHI, RONI JA PIA
TSEMPPARIT: KASPER LARRES, SANTERI ROIKO, ANNASTIINA VARPAINEN, JENNI SAARINEN

 

PM-KISAT, MALMÖ 18.5.2012

naiset -67kg Anniina Reinikainen 1.
naiset -73kg Saina Savage 2.

 

OTTELUKISAT, NURMIJÄRVI 28.4.2012

D2T -139cm Sanni Tiihonen 2.
D2P -140cm Kasper Larrres 3.
D2P -145cm Roni Närhi 4-5.
D2P -147cm Jasper Harviala 3.
D2P -147cm Santeri Roiko 4-5.
B2T -63kg Eerika Hiironen 4.
B2P -69kg Jarkko Sääksberg 3.
H2N +58kg Lilli Lahtinen 2.
H2N +58kg Pia Närhi 3.
SenM +30 Karo Larres 2.

 

OTTELU JA POOMSEKISAT, PORI 14.4.2012

Ottelu
D2P -138cm Kasper Larres 3.
D2T -136cm Jenni Saarinen 3.
D2T -140cm Sanni Tiihonen 1.
D1T -148cm Annastiina Varpainen 3.
C2P -160cm Teemu Nivala 2.
Liiga naiset -67kg Anniina Reinikainen 1.

Poomse
harrastaja miehet vihreät, Tinke Varpainen 2.
harrastaja naiset vihreät, Pia Närhi 5.
harrastaja naiset siniset, Moona Putaja 7.
ilves alemmat vyöt, mukana Sanni, Roni ja Jasper.
ilves parit alemmat,  Roni Närhi & Jasper Harviala 2.
harrastaja parit alemmat, Pia Närhi & Terttu Saarinen 3.


OTTELUKISAT, LOVIISA 31.3.2012

D2T -137cm Sanni Tiihonen 1.
C2P -162cm Teemu Nivala 3.
liiga naiset -67kg Anniina Reinikainen 1.

Sanni palkittiin kisojen parhaana junioriottelijana!

 

OPISKELIJOIDEN EUROOPAN MESTARUUSKISAT, PORTUGAL 13-14.12.2011

Naiset -73kg, Saina Savage 1.
 

OTTELUKISAT, SALO 3.12.2011

D2T +140cm Annastiina Varpainen 1.
D2T -140cm Sanni Tiihonen 5.


 

MONIKISAT, TAMPERE 26.11.2011

Pooli 1: Sanni Tiihonen 1.
Pooli 2: Roni Närhi 2.
Pooli 3: Annastiina Varpainen 3.

 

OTTELUKILPAILUT, TURKU 19.11.2011

R1N +64kg Saina Savage 1.
 

SM-KILPAILUT, VANTAA 6.11.2011

Naiset -73kg Saina Savage 1.
 

OTTELUKILPAILUT, NURMIJÄRVI 5.11.2011

D2T Sanni Tiihonen, sijat 4-5.
D2P Roni Närhi 1.
D2P Jasper Harviala, sijat 4-5.

 

OTTELUKILPAILUT, PORVOO 15.10.2011

D2T Sanni Tiihonen, sijat 4-5.
E1P Roni Närhi 2.


PALKITUT KAUDELLA 2010-2011

AHKERIN TREENAAJA: SANNI TIIHONEN
ESIMERKILLINEN HARRASTAJA: RONI NÄRHI

 

OTTELUKILPAILUT, KOKEMÄKI 21.5.2011

D2P -140cm Roni Närhi 3.
D2P -140cm Jasper Harviala, sijat 4-5.
D2T -135cm Sanni Tiihonen 1.
D2T -143cm Annastiina Varpainen 2. 
H1M -68kg Petri Teräsmaa 3.
C1P +57kg Toni Marjala 2.
B1P -55kg Hupu Laiti 3.
R1N +64kg Saina Savage 1.


SEITSEMÄN TAEKWONDO VELJESTÄ-CUP 17.4.2011

E1P Roni Närhi 1.
D2T Sanni Tiihonen, sijat 4-5.
D2P Lari Törmä, sijat 4-5.
C2P Teemu Nivala, sijat 4-5.
C1P -65kg Toni Marjala, sijat 4-5.
R1N -64kg Nina Raatikainen 3.
R1N +64kg Saina Savage 1.

 

BUDO NORD-OPEN LOVIISA 5.3.2011

E1T -134cm Jenni Saarinen 3.
D2T -133cm Sanni Tiihonen 2.
D2T -143cm Annastiina Varpainen, sijat 4-5.
E1P -125cm Kaarlo Törmä, sijat 4-5.
D2P -140cm Lari Törmä, sijat 4-5.
C2P -158cm Toni Marjala, 1.

 

KOULULAISTEN JA OPISKELIJOIDEN SM-KISAT 26-27.11.2010

PRONSSIA: M -18 VUOTTA, 48-55KG HUPU LAITI

 

SEITSEMÄN TAEKWONDO VELJESTÄ-CUP 6.11.2010

PRONSSIA: C1P +45kg HUPU LAITI

                 C2P -157cm TONI MARJALA

 

LAHTI JUNIOR CHALLENGE 2.10.2010

KULTAA: C2P -155cm TONI MARJALA

HOPEAA: C2P +160cm HUPU LAITI

              D2P +140cm TEEMU NIVALA

              D2T +135cm ANNASTIINA VARPAINEN

 


PALKITUT KAUDELLA 2009-2010

AHKERIN TREENAAJA: HARIS GROZDANIC
ESIMERKILLINEN TREENAAJA: MOONA PUTAJA